Woda gazowana z kranu - jak zrobić?

Woda gazowana świetnie orzeźwia i nawadnia. Warto sięgać po nią podczas upałów, aby uniknąć odwodnienia i skutecznie ugasić pragnienie. Masz ochotę na smaczny napój z bąbelkami, lecz nie chcesz zaśmiecać środowiska kolejnymi plastikowymi butelkami? Istnieje na to pewien sposób!

obrazek prezentujacy

Jeśli chcesz przygotować napój z bąbelkami w domu, zainwestuj w dystrybutor wody gazowanej. To innowacyjne urządzenie dostarczy Ci oczyszczoną, smaczną i zdrową ciecz. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór tych sprzętów, dlatego z pewnością znajdziesz model dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. Dystrybutory wody gazowanej wyposażone są w różnorodne funkcje. Większość z nich dodatkowo umożliwia ogrzewanie i schładzanie płynów.

Saturatory, podobnie jak dystrybutory, nasycają wodę gazem przy użyciu dwutlenku węgla. Aby skorzystać z tego sprzętu, wystarczy wlać do niego ciecz kranową i wybrać odpowiednią funkcję. Już po chwili można cieszyć się pyszną wodą gazowaną. Warto dodać, że saturator umożliwia również przygotowanie napoju owocowego. Jeśli chcesz napić się wody smakowej, wystarczy wlać do urządzenia kilka kropli syropu lub soku. Możesz umieścić w nim także kawałki owoców. Przy pomocy saturatora w kilka minut stworzysz smaczną, domową lemoniadę.

Zastanawiasz się, jak przygotowywana jest woda gazowana w dystrybutorach?

Otóż te urządzenia są wyposażone w specjalne wkłady, zawierające dwutlenek węgla. To właśnie dzięki zmieszaniu tego pierwiastka z wodą powstają bąbelki. Należy zaznaczyć, że dwutlenek węgla zawarty w wodzie jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego zdrowia i nie stanowi żadnego zagrożenia.

Drugim sposobem na przygotowanie wody gazowanej w domu jest zakup saturatora, czyli następcy syfonu. Wielu osobom saturator kojarzy się z ogromnymi urządzeniami, wożonymi na specjalnych wózkach. Jednak nowoczesne modele znacznie różnią się od tych sprzed dziesiątek lat. Współczesne saturatory do wody gazowanej to niewielkie urządzenia, które z łatwością można umieścić w kuchni czy biurze.

Powyższe sposoby przygotowywania wody gazowanej cieszą się dużą popularnością. Wynika to z faktu, iż zarówno dystrybutor, jak i saturator, pozwala zminimalizować zużycie plastiku i sporo zaoszczędzić. Dzięki tym urządzeniom można całkowicie zrezygnować z zakupu wody butelkowanej, co niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Należy pamiętać, że ciecz przechowywana w plastiku często zawiera sporo szkodliwych substancji. Przedostają się one do wody z tworzyw sztucznych i zaburzają funkcjonowanie układu hormonalnego. Zatem zakup dystrybutora lub saturatora to także inwestycja w zdrowie.

Woda gazowana z kranu - cena

Aby przygotować wodę gazowaną, należy zamontować w domu dystrybutor lub saturator. Wiąże się to oczywiście z pewnymi wydatkami. Decydując się na zakup dystrybutora wody gazowanej, trzeba liczyć się z kosztami sięgającymi kilku tysięcy złotych. Tańszą opcją są saturatory. Jednak mają one wiele mniej funkcji, przez co są zdecydowanie rzadziej wybierane niż dystrybutory. Koszt zakupu saturatora to ok. 300 zł. Oczywiście na rynku dostępne są również droższe modele, cechujące się wyższą jakością i większą liczbą funkcji.