O nas

W skrócie:

Chcemy aby w Warszawie było więcej zieleni a dzieci umiały rozpoznać podstawowe gatunki ptaków nie tylko na obrazkach.

Działamy w ramach wielu inicjatyw i organizacji. Są wśród nas osoby które chcą zmienić swoją okolice na bardziej przyjazną przyrodzie jednocześnie poprawiając komfort swojego życia.

Wystarczy 5 min aby zagłosować w zamian możemy stworzyć setki ptasich domów i kilkadziesiąt łąk kwietnych.

Zapraszamy do głosowania

Odwiedzenia i polubienia strony na facebooku

Promowania idei wśród znajomych

Zgłaszania swoich pomysłów projektów i lokalizacji


 

Trochę dłużej:

Projekt pilotażowy wsparcia dla projektów o charakterze ekologicznych proponowanych w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego i inicjatywy lokalnej. Celem głównym jest maksymalne ułatwienie planowania i realizacji projektów proponowanych przez mieszkańców. W edycji 2014 ekologiczne projekty spotkały się z licznymi trudnościami na etapie weryfikacji a następnie realizacji.

Chcemy aby wszyscy projektodawcy ekologicznych pomysłów  działali wspólnie dbając o jakość swoich projektów i wspólnie je promując.

Projekty są przeanalizowane przez specjalistów i przynajmniej 60 procent ich kosztów jest związane bezpośrednio z ochrona przyrody np. zakup i wysadzenie roślin, budki dla ptaków.

Na razie zaczynamy od Warszawy ale planujemy rozwój na inne budżety obywatelski

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do inicjatywy. Warunkiem jest poddanie projektu weryfikacji i czynny udział w promocji całej akcji.

Kryterium podstawowe- przynajmniej 60 procent budżetu powinno być przeznaczone na ekologiczne działania np. nasadzenia, budki dla ptaków, edukacje.

Oczywiście do każdego projektu podejdziemy indywidualnie.

Kontakt:

maciej.podyma@laka.org.pl

tel.790022516

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>